Miresevini ne HacK Group Ju Lutemi pare se regjistroheni te Prezantoheni


  Si te rrisim shpejtesin e internetit me ADSL

  avatar
  benardi
  Admin
  Admin

  Numri i postimeve : 18
  Join date : 22/06/2009
  Location : Kosove - PRISHTINE - Canada

  Si te rrisim shpejtesin e internetit me ADSL Empty Si te rrisim shpejtesin e internetit me ADSL

  Mesazh  benardi prej Tue Jun 23, 2009 3:55 pm

  A keni deshir ehde ju te rritni shpejtesin e internetit me ADSL?

  Do ju tregoj nje shembull te vogel per ta shpejtesuar cable/DSL/ADSL duke e kopjuar kodin me posht, dhe pastaj ta bani paste ne notepad, dhe ta bani save as me formatin .reg.
  (por dua te ju tregoj se kjo ka rezultate te papredikueshme, ndokujt mundet te ja shtoje shpejtsin 5 here ma shum, ndokujt nuk do te i ndryshoje asgje. por nuk ka ane negative me sa e di une. nese ka me tregoni)

  kodi i pare qe e ban modifikimin per ta ritur shpejtsin:

  Kodi:
  REGEDIT4

  [HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Servic es\Tcpip\Parameters]
  "GlobalMaxTcpWindowSize"=dword:0000ffff

  kodi i dyte qe e kthen ne gjendjen e me parshme:

  Kodi:
  [HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Servic es\Tcpip\Parameters]
  "GlobalMaxTcpWindowSize"=dword:00007fff  By:BENARD VERBOVCI noizyy
  Th3 3xperTi
  Th3 3xperTi
  Admin
  Admin

  Numri i postimeve : 22
  Join date : 16/06/2009
  Location : N`ControL Panel

  Si te rrisim shpejtesin e internetit me ADSL Empty Re: Si te rrisim shpejtesin e internetit me ADSL

  Mesazh  Th3 3xperTi prej Tue Jun 23, 2009 3:56 pm

  flm per postt bravoo man 1 je ( unikkatil[code]

   Ora është Wed Jun 26, 2019 12:11 am